Tekeningen voor kinderen van vluchtelingen

AZC

Op bezoek bij het AZC

De Leerlingenraad heeft afgelopen vrijdag namens ALLE kinderen in de groepen 3 tot en met 8 dikke stapels tekeningen aangeboden aan hun leeftijdgenoten in het Asielzoekerscentrum (AZC) in Dronten. Die reageerden erg verrast en waren er reuze blij mee! De bedoeling is dat de tekeningen een plekje krijgen in de gemeenschappelijke ruimten van de kinderen in het AZC.

De afgelopen weken zijn veel ideeën binnengekomen bij Jan Hollander ‘om wat te doen’ voor de vluchtelingen. Eén van de ideeën was: tekeningen maken om de nieuwkomers welkom te heten. En na een week stiften, wascoën en inkten, konden de kinderen die in de Leerlingenraad zitten de tekeningen naar het AZC brengen.

Behalve dat het bezoek aan het AZC een indrukwekkende ervaring was voor onze leerlingen, maakten zij ook daadwerkelijk kennis met een stuk of acht leeftijdgenoten uit Syrië en Afganistan.

En nog geen halve minuut later waren ze met elkaar aan het tafelvoetballen en Wiiën en was het net alsof ze elkaar al tíjden kenden.